Aktivity ČSOP

Mohlo by vás také zajímat

Oživení starých odrůd ovocných dřevin

TřešněChtěli byste na své zahradě vysadit některou z původních odrůd ovocných dřevin? Nebo je naopak na zahradě máte a chcete určit, o jakou se jedná? Odpověď můžete najít na webu Staré odrůdy.

Našli jste zraněné zvíře?/Zvíře v nouzi

veterinářka ošetřuje dravceNašli jste na své zahradě nebo kdekoliv jinde zraněného, volně žijícího živočicha? Pokud mu chcete pomoci, ihned zavolejte záchrannou stanici!  Telefony jsou na webu Zvíře v nouzi.  Nebo volejte centrálu 774 155 155.  Poradí vám a v případě potřeby si zvíře převezmou do péče? Na webu se také dozvíte, jak záchranu zvířat podpořit i jak o zraněné zvíře (ne)pečovat. Nepište maily, volejte!

Ochrana biodiverzity

Klubko hadůCo je to vlastně ta biodiverzita? Pestrost a rozmanitost života. Přesně to, o co se snažíte na vaší zahradě, snaží se ČSOP podporovat všude v naší krajině. Ročně finančně i odborně podpoří až 200 ochranářských projektů neziskových organizací v národním programu Ochrana biodiverzity.

Baví tě pozorovat zvířata?/Zlatý list

Děti určují druh rostlinyJsi na základní škole a pozorovat zvířata tě baví? Tvoje kamarády také? Co si takhle vyzkoušet své znalosti z pozorování přírody v soutěži Zlatý list? Soutěží šestičlenná družstva, bude Vás na to víc.

Zajímá tě příroda a životní prostředí?/Ekologická olympiáda

Dívky pozorují objekt v mikroskopuJsi středoškolák, baví Tě přírodověda a vztahy v přírodě tě zajímají? Nebo třeba péče o životní prostředí? Co takhle zkusit to v Ekologické olympiádě? Stačí mít k sobě dva parťáky a soutěžní družstvo je pohromadě.

Mladí ochránci přírody

Stany týpí na táboře mladých ochránců přírodyBaví tě trávit čas v přírodě a něco se o ní dozvědět? Pak můžeš trávit čas s podobně zaměřenými kamarády v některém z oddílů mladých ochránců přírody (MOPíků). Jste už starší? Co si takový oddíl založit a předávat své zkušenosti a radost mladším?

Blíž přírodě, Setkání s přírodou a Víkendy pro přírodu

Lektor se zájemci na exkurzi v mokřadu v rámci akce Setkání s přírodouChodíte rádi do přírody a chcete se přitom něco o ní dozvědět? Využijte síť našich naučných stezek, která postupně vzniká v programu Blíž přírodě. Nebo pojďte do přírody s našimi odborníky! Vždy v červnu se konají naše Setkání s přírodou. Chcete přírodu nejen poznávat ale i aktivně pomoci o ní pečovat? Přiložte ruku k dílu v programu Víkendy pro přírodu.

Ukliďme svět!

Dívky valí pneumatiku odhozenu v příroděVšimli jste si, co je v přírodě pohozených odpadků a dokonce i černých skládek? Chceme to změnit! V kampani Ukliďme svět desítky tisíc vám podobných dobrovolníků s námi každoročně již po 30 let uklízejí nepořádek, který do přírody nepatří. Naplánujte si uklízecí akci anebo přijďte pomoci na ty již naplánované – vše je na www.uklidmesvet.cz.

Pozemkové spolky

Sekáč kosí loukuNejúčinněji se hodnoty chrání tím, že je vlastním. Anebo se alespoň dohodnu na jejich ochraně s vlastníky. To je podstatou hnutí pozemkových spolků, které u nás Český svaz ochránců přírody koordinuje. Přes 60 spolků pečuje o více než 5,5 tisíce hektarů přírodně cenných pozemků a 13 historických památek. Pozemkovým spolkem se může stát jakákoliv nezisková organizace.

Přidejte se k nám! Pomozte naší přírodě!

Cítíte se spříznění s některou z těchto aktivit? Nebo dokonce se všemi? Staňte se členem Českého svazu ochránců přírody. Budete součástí organizace, která se desítky let zabývá přírodě blízkými a prospěšnými aktivitami.

Nemáte zájem přímo o členství, ale přesto byste chtěli některou z těchto aktivit podpořit? Pak je to možné třeba prostřednictvím webu Darujte radost, ne věci.