Chci pomoci!

Líbí se vám naše práce? Podpořit nás můžete několika způsoby:

Můžete se stát členem Českého svazu ochránců přírody a být tak součástí silné organizace chránící přírodu s dlouhou historií (založena 1979), mající přes 7 tisíc členů a působící na celém území ČR pod jedním logem a myšlenkou.  Svým členstvím podpoříte ochranu naší přírody. Budete-li chtít, přinesete našim myšlenkám svůj elán, čas a nápady. Máme v našich řadách jak odborníky, tak i úplné laiky, kteří pouze cítí, že je nutné naší přírodě pomoci. Můžete ale s naší pomocí rozhýbat i řešení lokálních problémů. Váš hlas bude s námi více slyšet.

Můžete naše aktivity podpořit finančně. Darovat peníze účelově na naše veřejné sbírky nebo přímo na činnost ČSOP. Darované peníze si samozřejmě můžete odečíst ze základu daně s příjmu fyzických (právnických) osob.

Využijte naše služby v oblasti biodiverzity! Jste-li firma a hledáte realizátora projektu na opatření pro podporu biodiverzity ve svém areálu, jsme vám k dispozici po stránce konzultační, projektové i realizační. V oboru máme bohaté dlouholeté zkušenosti. Pokud chcete podporovat  biodiverzitu v naší krajině, či třeba ochranu a budování mokřadů či aktivity zmírňující dopady klimatické změny, máme nápady a umíme je realizovat!

Nakupte si naše publikace, plakáty, pexesa, trička či hrnky anebo třeba netopýří guáno v našem e-shopu. Naleznete tam například:

Plakát „Ptáci u krmítka“

Oboustranný plakát s obrázky a příběhy ptáků, které potkáváme na zimních krmítkách. Velikost: 29,5 cm × 42 cm

Cena plakátu je 11 Kč za kus, pro členy ČSOP 6 Kč.

(Plakáty zasíláme poštou v minimálním množství 10 kusů, jednotlivě pak po domluvě či na adrese Michelská 5, 140 00 Praha 4)

 

Metodika Živá zahrada

autoři: Ing. Václav Křivan, Ing. Petr Stýblo

– 71 stran, barevný tisk, množství barevných fotografií
– 16 zásad pro živé zahrady
– savci, ptáci, obojživelníci, plazi, hmyz na zahradě
– tipy na výrobu funkčního hmyzího hotelu, domácího ptačího pudingu, podporu bezobratlých v kompostech, podporu opylovačů v zahradách a mnoho dalších rad jak zvýšit biodiverzitu v zahradě

Cena publikace je 110 Kč, pro členy ČSOP 80 Kč.

Ptačí budka – sýkorník velký

Je vhodná pro tyto druhy ptáků: všechny druhy sýkorek, rehek zahradní, brhlík lesní, lejsek černohlavý a bělokrký, vrabec domácí a polní, krutihlav a brhlík. Je dekorativní, z opáleného dřeva, s logem ČSOP.

Cena budky je 430 Kč.

Hrnek k Roku netopýrů

Novinka!

ČSOP vyhlásil rok 2022 Rokem netopýrů. K jeho připomenutí vznikl tento plecháček. Jeho cena je 250 Kč.

 

V našem e-shopu toho najdete samozřejmě více!